Nowy sezon zajęć dla seniorów na Bemowie

Pragniesz aktywnie spędzić czas, poprawić zdrowie i jednocześnie czerpać radość ze wspólnych spotkań?

Od stycznia zapraszamy na nowy sezon zajęć dla seniorów na Nowym Bemowie.

 

Zumba Gold ➡️ środy 12:00

Gimnastyka dla seniorów ➡️ środy 13:00

📍 Ośrodek Michael, ul. Markiewicza 1

Odbierz darmowe wejście na pierwsze zajęcia – skontaktuj się pod numerem 573 347 454.

Cena za 1 zajęcia: 25 zł

 

✔️ DOŁĄCZ DO GRUPY

 

Co to jest Zumba Gold?

Zumba Gold to program łączący taniec i fitness. Ćwiczenia zostały specjalnie przystosowane do potrzeb seniorów, uwzględniając różnice w zakresie ruchomości, siły i elastyczności. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort uczestników, dlatego różnicujemy intensywność treningu. Niezależnie od swojego poziomu sprawności fizycznej, możesz aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

 

Podczas zajęć spotkasz się z różnorodnymi rytmami muzycznymi jak: salsa, merengue, czy cha-cha. To nie tylko doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej, ale także na rozwijanie koordynacji ruchowej oraz utrzymanie elastyczności ciała. Radosna atmosfera, charakterystyczna dla Zumby, sprawia, że nawet jak jesteś osobą początkującą, to szybko odnajdziesz się w grupie i zaczniesz czerpać przyjemność z zajęć.

 

W Zumbie Gold nie chodzi tylko o rozwijanie kondycji fizycznej, ale również o pobudzenie umysłu. Wykonywanie określonych sekwencji ruchu wymaga koncentracji i koordynacji, co korzystnie wpływa na funkcje poznawcze. Równocześnie doświadczysz poprawy samopoczucia, co sprawi, że regularne uczestnictwo w zajęciach stanie się nie tylko formą aktywności fizycznej, ale także sposobem na relaks i oderwanie się od codziennych spraw.

 

Zobacz nasze przykładowe choreografie

 

Co zyskasz dzięki Zumbie Gold?

Poczujesz się nie tylko młodziej, ale także pełen/-na energii. Ruch w rytm muzyki pobudzi Twój organizm, a lepsze krążenie wpłynie korzystnie na Twoją cerę i ogólny wygląd.

Zumba to również źródło radości i uśmiechu. Tańcząc w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, zobaczysz, że codzienność staje się bardziej kolorowa i pełna przyjemności.

Regularne spotkania pomogą Ci utrzymać sprawność fizyczną i umysłową – będziesz się cieszyć pełnią życia.

 

Gimnastyka – zdrowie i forma w każdym wieku.

Jeżeli nie przepadasz za tańcem, to mamy dla Ciebie coś zupełnie innego. Gimnastyka dla seniorów to wyjątkowe ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie, poprawiają równowagę i elastyczność. To idealna opcja dla osób, którzy chcą pozostać aktywni i cieszyć się pełnią życia.

Jak wyglądają zajęcia?

Rozpoczynamy każde zajęcia od łagodnej rozgrzewki, która pomaga zwiększyć elastyczność stawów i przygotować ciało do ćwiczeń. Delikatne ruchy pomagają pobudzić krążenie, co jest kluczowe dla dobrej kondycji fizycznej.

 

Następnie przechodzimy do serii łatwych, ale efektywnych ćwiczeń. Koncentrujemy się na wzmacnianiu mięśni, poprawianiu równowagi i utrzymaniu elastyczności. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych umiejętności każdego uczestnika, zapewniając bezpieczeństwo ich wykonywania.

 

Skupiamy się również na ruchach koordynacyjnych, które pomagają poprawić zdolność utrzymania równowagi. To ważne aspekty dla zachowania mobilności i bezpieczeństwa w codziennym życiu.

 

Po intensywniejszych ćwiczeniach przechodzimy do momentu rozciągania i relaksacji. Wykorzystujemy delikatne techniki stretchingowe, które pomagają zredukować napięcie mięśniowe i poprawić zakres ruchu. To również czas na oddech i zresetowanie głowy.

 

Jakie korzyści odczujesz?

Gimnastyka to sposób na uniknięcie bólu i dyskomfortu poprzez wzmocnienie mięśni i stawów.

Regularne ćwiczenia poprawią Twoją postawę i ogólną wydolność, zapewniając komfort w codziennych czynnościach.

To również klucz do długiego i zdrowego życia.

Zwiększona kondycja i ruchliwość polepszą samopoczucie, a także zwiększą Twoją pewności siebie, co przełoży się na pozytywne relacje społeczne i codzienne zadowolenie.

 

Nie pasuje Ci termin lub lokalizacja?

Sprawdź w zakładce Zumba Gold lub gimnastyka nasze pozostałe grupy.

 

Masz pytania?

Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące naszych zajęć to skontaktuj się z nami – pomożemy w wyborze i podjęciu decyzji.

telefon: 573 347 454

e-mail: [email protected]